CSR

Karty Ratownicze

Karty ratownicze2017-03-02T12:31:02+00:00

Karty ratownicze

W lipcu 2014r. przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Karty ratownicze” i jednocześnie staliśmy się punktem wydawania kart dla naszych klientów. Zapraszamy wszystkich chętnych do odbioru kart w naszym salonie i serwisie przy ul. Targowej 20 w Siedlcach. Karta ratownicza, może pomóc uratować życie.

Karta ratownicza („rescue sheet”) to zestandaryzowana informacja, która na karcie papierowej w formacie A4 przedstawia schemat pojazdu z zaznaczonymi najważniejszymi dla służb ratowniczych elementami umiejscowienia wzmocnień karoserii, rozmieszczenia poduszek bezpieczeństwa, czy też gazowych napinaczy pasów.

Karta ratownicza – pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala często skrócić czas akcji ratowniczej o 30 procent, o 6 – 9, często decydujących, minut. Kartę należy umieścić za osłoną przeciwsłoneczną lub w chowku samochodu.

Karty ratownicze dla samochodów najpopularniejszych samochodów marek Opel i Chevrolet już wkrótce znajdą Państwo poniżej. Każdy z Państwa przy odbiorze karty w naszym salonie lub serwisie otrzyma od nas również naklejkę na przednią szybę samochodu informującą o posiadaniu karty w pojeździe. Pełna informacja o akcji na stronie kartyratownicze.pl.